Як і в будь-якому іншому справі, інвестування вимагає досвіду і чуття. Повірте, що і те, і інше приходить досить швидко. Перш ніж вкладати гроші в зацікавлений вами проект, треба проаналізувати кожен аспект програми:
• Розмір грошових відрахувань.
• Партнерські виплати.
• Інформація про те, за рахунок чого проект заробляє гроші.
• Враження від сайту програми.
• Контактна інформація.
• Відгуки на спеціалізованих форумах.
• Термін життя.
Розмір прибутку
У першу чергу необхідно оцінити розміри регулярних грошових відрахувань, тобто відсоток з капіталу, який вам будуть виплачувати адміністратори проекту.
Головне тут - не піддаватися на привабливі обіцянки. Якщо вам пропонують по 30% в день, то будьте впевнені, що вас збираються обдурити. Середній розмір відрахувань для серйозних HYIP становить не більше 1-1,7% в перерахунку на календарний день або 15-50% на місяць.
За розміром можна визначити, скільки за сприятливих умов може прожити HYIP-проект. Зазвичай проекти ділять на чотири категорії:
• високопроцентние;
• среднепроцентние;
• нізкопроцентниє;
• проекти з «плаваючим» відсотком.
До високопроцентних відносять ті, чия прибутковість перевищує 60% на місяць. Під цю категорію найчастіше потрапляють проекти, що пропонують короткострокові вклади на кілька днів. Інвестиції в подібні проекти чреваті великим ризиком.
При виборі треба приділяти особливу увагу тим проектам, хто активно рекламує себе на форумах, сайтах-моніторах, тематичних блогах.
У категорію среднепроцентних потрапляють проекти з прибутковістю від 15% до 50% на місяць. Це так звана «золота середина», тому що при високій прибутковості середній термін життя у таких проектів термін життя набагато більше, ніж у високопроцентних. Інвестувати краще відразу після того, як будуть зроблені перші виплати. Це зменшить ваш ризик нарватися на шахрайський проект, який тільки збирає гроші перших вкладників. Якщо ви бачите, що на форумах проект активно обговорюється, що проект багато рекламує себе, то можна кілька разів реінвестувати гроші.
Низькопроцентові проекти платять до 15% на місяць. Для подібних проектів характерна тривала робота. Але терміни вкладів тут можуть досягати 6-12 місяців. Інвестувати в «низькопроцентні» краще після декількох місяців їх роботи.
«Плаваючий» відсоток прибутковості пропонують проекти, що працюють на ринку цінних паперів і Forex. Відсоток нараховується, виходячи з доходів самого проекту. З одного боку, це зменшує ваші ризики, оскільки проект надає звітність за доходами і ви самі бачите, скільки він заробляє. Але, з іншого боку, відсоток може бути і негативним, якщо проект втрачає при торгівлі частину коштів. Інвестиція в такі проекти порівнянна з прямою передачею коштів трейдеру, який гратиме на ринку цінних паперів.
У низькопроцентних і «плаваючих» проектів є ще один мінус. Вкладники HYIP-програм орієнтовані на високу прибутковість, тому проекти зі скромними показниками можуть просто-напросто не залучити інвестицій і швидко закриються.
Партнерські виплати (реферальная програма)
Занадто великі партнерські відрахування повинні насторожити. Серйозні HYIP завжди відкриті для співробітництва, однак основна їх мета - створення прибутку за рахунок ефективної інвестиційної діяльності. Тому якщо вам пропонують отримувати більш ніж по 10% від суми залучених вами вкладів, то, швидше за все, нові клієнти використовуються в якості єдиного джерела доходів.
За рахунок чого заробляються гроші?
Практично кожен HYIP-проект вказує, як буде створюватися прибуток. Шахраї зазвичай обмежуються парою фраз про те, що прибуток створюється за рахунок успішної гри на валютно-обмінному ринку. Керівники ж серйозних проектів завжди прагнуть максимально докладно пояснити інвестору, як будуть використані їхні інвестиції.
Сайт проекту (фонду, хайпи)
Враження від сайту - один з найважливіших критеріїв оцінки. Захист від злому, власний домен, функціональний і оригінальний дизайн, зручні та ефективні засоби зворотного зв'язку, звичайно, не гарантують чесність адміністраторів програми, проте вказують на те, що вони серйозно ставляться до свого проекту, вклали в нього чимало грошей і, отже, зроблять все, щоб він проіснував як можна довше.
Примітивний сайт, безграмотні тексти або тексти, скопійовані з інших ресурсів - явна ознака, що перед вами шахраї. Вони знають, що скоро програма буде згорнута, тому не витрачають гроші на оригінальний дизайн і інформативне наповнення.
Винятки - сайти довгоживучих проектів, зроблені 2-4 роки тому.
Контактна інформація
Чим більше можливостей для підтримки зворотного зв'язку, тим вища довіра. Втім, найчастіше керівники високоприбуткових проектів намагаються зберегти анонімність. В умовах сучасного бізнесу це цілком нормально і не може вважатися прямою вказівкою на шахрайство.
Відгуки на форумах
Вивчайте спеціалізовані форуми, присвячені високоприбутковим інвестиційним проектам. Наприклад: MMGP
Цей відвідує безліч досвідчених інвесторів. Особливо це важливо для новачків, тільки-тільки починають займатися онлайн-інвестуванням. Завдяки спілкуванню на форумах можна виявити недоліки в вас зацікавили HYIP, познайомитися з думкою вже беруть участь у проекті інвесторів. HYIP-форуми, є джерелом найбільш свіжої та неупередженої інформації.
Але треба мати на увазі, що серед учасників форумів зустрічаються люди, які свідомо поширюють наклепницьку інформацію про той чи інший проект.
Проаналізувавши інформацію на HYIP моніторах, ви можете дізнатися, чи виплачує програма відсотки зараз, як довго вона існує. Але ці дані мають меншу цінність, ніж інформація з форумів, оскільки немає ніяких гарантій, що проект, справно виплачує відрахування сьогодні, і буде виплачувати їх завтра. До того ж часто буває, що проект платить сайтам-моніторам, проте звичайним вкладникам грошей не виплачує.
|