У HYIP-інвестуванні склалася чітка манера поведінки основної частки вкладників: вкладати в HYIP якомога раніше і забувати про подальші вкладення. Саме тому рано чи пізно у будь-якого HYIP настає точка D, після якої ми дізнаємося хто з наших HYIP реальний, а хто лапшу на вуха вішає. Але головне завдання - дізнатися це не коли HYIP пройде точку D, а на початку його існування, тобто відсіяти всі зайві проекти в мить, коли вони стартують, зрозуміти який HYIP почне робити "рухи" після точки D, а який закриється і плюне на всіх.
Поради про інвестування в HYIP
Якщо Ви втомилися від "КЛІКАНІЙ" і "РЕЄСТРАЦІЙ", заробити за допомогою внесків - непогана альтернатива. Якщо в першому випадку Ви ризикуєте своїм вільним часом, то в разі вкладів під відсотки, Ви ризикуєте своїми грошима.
HYIP - це високоприбуткові інвестиційні компанії, що дозволяють отримувати високі відсотки від вкладеного в них капіталу за короткий термін. Але серед них зустрічаються обманщики і "кидали", які набирають певну суму грошей і безслідно зникають.
Існує методика (не мною придумана), що дозволяє уникнути розорення. Її суть у виконанні простеньких правил:
1) Як знизити ризик? Не вкладайте всі гроші в один проект, краще розділити всі гроші на декілька часток і вкласти в кілька фондів. При такому розкладі навіть якщо один з проектів "кине" своїх вкладників, Ви все одно отримаєте прибуток за рахунок інших.
2) Що не варто робити? Не ставайте рефералом у самого себе з метою отримання реферальних відсотків, - такі фокуси легко виявляються, і Ви ризикуєте втратити внесок. І ще - при реєстрації в HYIP-фонді ніколи не використовуйте такий же пароль, як Ваш пароль доступу до E-gold.
3) Як збільшити дохід? Реінвестуйте, це значно збільшить Ваш дохід. При процентній ставці 2% в день можна збільшити Ваш внесок в два рази за 36 днів. (при 1% відсотку - за 70 днів). Залучайте інших - Ви як винагорода отримаєте відсотки від їх внесків, природно Ваші реферали від цього нічого не втратять.
4) Будьте особливо уважні при роботі з Вашим аккаунтом в E-gold. Взагалі хочу порадити - завжди перевіряти сайт, який у Вас запитав пароль до аккаунту E-gold, на наявність у нього трьох простих речей:
Включений SSL - внизу вікно браузера намальований замок
Адреса сайту e-gold закінчується зворотним слешем - https://www.e-gold.com
Працює кнопка SRK (саме з її допомогою і бажано вводити пароль)
При чому зауважу - сама Е-gold пише, що ні за яких обставин вони не вимагають у Вас пароль нібито для перевірки! Всі листи з таким проханням - лівак, однозначно!
5) Як розпізнати шахрая? Якщо знайдете який-небудь новий фонд, переконаєтеся, що на їх сайті є реєстраційна форма, а не тільки лише кнопка депозиту. У будь-якому випадку новий проект слід протестувати якийсь час і лише потім вкладати значні суми. Якщо сайт фонду, прямо скажемо, виглядає непоказно і підозріло, або весь дизайн його скопійований з іншого подібного проекту (і текст трохи змінений), то краще не ризикуйте, майже напевно це шахрайство (scam). Відвідуйте сайти моніторингів і уважно читайте повідомлення на форумах. Інформація про scamе швидко поширюється в Інтернеті.
6) Кому довіряти? Не довіряйте дуже великим відсоткам (не більше 2% в день або 50-100% в місяць), майже напевно подібні проекти створюються ненадовго (1-3 місяці), хоча і можуть платити перший час. Обов'язково проглянете чорний список фондів. Фонди, які платять, завжди позитивно оцінюються на різних форумах. У хорошого інвестпроекту на сайті завжди повинні бути присутніми розділи про угоду (terms & conditions або disclaimer) і форум. Якщо на сайті присутня фізична адреса компанії, телефон та інша контактна інформація, то можна сказати з упевненістю на 80%, що подібний проект надійний.
Примножити або втратити?
У мережі Інтернет існує окрема категорія проектів, званих - Hight Yield Investment Program (HYIP) - Програми (проекти) високої прибутковості. У чому їх суть?
Трохи нагадаю про основний принцип Інтернету - Піраміда. Так от, HYIP - є ніщо інше, як елементарні фінансові Піраміди. Хоча .. хоча брешу .. не все так погано .. інакше - звідки б я зміг там мати прибуток?
Механізм HYIP: група, зазвичай успішних трейдерів на Форексе, щоб збільшити прибутковість своїх операцій - відкривають проект по залученню додаткових фінансових коштів. Природно, обіцяючи определнную мзду (маржу, відсоток, профіт) за використання цих залучених коштів. Тобто, Ви вкладаєте насилу набрані 10 $ і чекаєте, що в перебігу певного періоду часу до Вас назад поступить 200-300% від вкладень. Казка? У якійсь мірі так. І тільки тому, що можливість на халяву здерти декілька сотень тисяч $ (а саме такі суми починають крутитися в HYIP) - приваблює всякого роду SCAM (шахраї) і кидав.
Відвернуся небагато. Прикро, що коріння 90% SCAM і кидав - з СНД. До болю прикро!
По ідеї - немає нічого поганого в тому, що крім роботи грошей в чомусь конкретному (ФОРЕКС або якийсь комерційний проект), створюються фінансові Піраміди. І вкладник і організатор, всі заздалегідь знають - термін життя Піраміди - обмежений. Але все одно - і той, і інший беруть у ній участь.
Створюються HYIP - залежно від того, що хоче їх господар:
а) SCAM. SCAM, в перекладі з англійської - шахрай. Такі проекти зазвичай мають не найскладніший дизайн, що не самі замудрували, дуже високі відсотки від 30% в день, ну і живуть - декілька днів, поки їх організатор не матиме ту прибуток, на яку він розраховував. Живуть тільки за рахунок нових надходжень від вкладників. Можуть взагалі нічого не платити.
б) PONZI, коротко- і середньострокові Піраміди. Термін життя таких проектів - 2-3 місяці. Відсотки різні, але в основному 40-60% в місяць. Термін життя таких організацій відміряється активністю вкладників. Зазвичай відсотки в таких проектах виплачуються не скільки за рахунок роботи фінансів, а скільки за рахунок залучення нових коштів. Організатори таких проектів зазвичай прагнуть надати своєму дітищу цивільному вигляд, ну і відповідно, вкладаються теж непогано на його створення.
в) Інвестиційні проекти. З одного боку - мають ознаки HYIP, як то: високі відсотки (високі - щодо банківських), реферальная програма, практично продекларовані одні й ті ж цілі проекту, що СКАМ і ПОНЗІ. Але, на відміну від них, роблять те, що продекларували і не ставлять своєю метою просто втекти з грошима.
Розібратися - що ж перед Вами - звичайні шахраї, нова Піраміда або серйозний проект - майже неможливо. Просто пародокс в тому, що всі пропонують достатньо прийнятні умови. Ну хіба що Сками - пропонують архиприбуток.
Так як же все таки відрізнити серйозний від несерйозного? Скажу - копіткою роботою - засмієте. Але .. саме їй - копіткою роботою і можна добитися якихось прибутків.
Поділюся тим, як я вибираю. Відразу обмовлюся - це немає керівництво до дії. Я - людина, і як будь-яка людина, маю право на помилку
- Природно звертаю увагу на домен. Але, це не є дуже важливо. І сайти, розташовані на доменах 3 або 4 рівні, - можуть на перевірку виявитися вельми серйозними проектами.
- процентна ставка. Якщо дуже високі відсотки (від 4 в день) - ризик дуже великий, але!
- Якщо дата відкриття не надто стара, а краще - 1-3 дні, і є відгуки позитивні - є можливість успіху.
- Доступність і відкритість адміністрації. Як швидко і чітко Адміни реагують на Ваші запитання. Як вони відповідають, і взагалі?
Скажімо, нещодавно нарив цікаву програму. Мене влаштувало в ній все. Але, перестраховуючись, я вирішив перевірити - а кому, власне кажучи, вона належить? Звичайно, в описі програми було сказано - Група профі-трейдерів, крутіше за яких тільки варені яйця і ін. І ін. Та ін., І дані всі гарантії .. але! перевіряючи домен на його приналежність цієї самої, нібито, "групі", виявив, що ніяка це не група, а одна-єдина людина, що ні з якого він там Бангладешу, а з Ростова-на-Дону, що його хостер - наша російська хостинг-компанія (не турбуйтеся, не важлива хостинг-компанія для визначення життєздатності HYIP), і основна адреса хостингу чомусь не має навіть індексної сторінки (зареєстрований домен третього рівня як основний для хостингу). Так от, ні по-російськи, ні по-англійськи написані листи - не принесли жодної відповіді. А мене ось досі гложат сумніви - а по-російськи може розмовляти людина, що проживає в Ростове-на-Дону ?.
- Наявність або відсутність будь-яких гарантій. Не сперечаюся - гарантії можуть бути різні. Гарантією може бути все, що викличе у Вас довіру. Якщо проект не проти укладення письмових договорів і це виконується - вельми непоганий показник.
- Пробігаю можливі моніторинги HYIP. Не тільки розкручені і багатовідвідувані, а й малі, новостворені або просто знайдені. Дивлюся які там відгуки, хто їх залишає та інше.
- Непогано вивчити всі розділи сайту. Буває так, що на головній сторінці один процентна ставка, а в правилах - інша. Тобто, подивитися необхідно відповідність одну іншому.
- Наявність форуму і інший зворотного зв'язку і можливості спілкування - додає програмі динамізм і певну частку впевненості, що завтра HYIP не зникне.
- Наявність розділу - Голосувати (Rate Us) теж непогано. Це говорить про те, що проект завтра не втече.
- Ну і така властивість, як інтуїція.
Можливе отримання прибутку в HYIP?
Так можливо. Але складно
Говорячи про HYIP, не можу не зупинитися на корінні програм. Я вже вскольз згадав, що коріння багатьох проектів - з СНД. Напевно, це вже наш, чисто снг-івський менталітет - обмани ближнього свого. Але, не може не радувати те обставину, що окрім обману, є і чесно працюючі проекти.
Трохи поділюся секретами. У швидкості очікується підстава організації по чистоті рядів HYIP. Улаштовувачі - Адміни тих високоприбуткових проектів, яким просто заважають спокійно працювати кидали. Але сам процес організації такої структури - вельми складний і тривалий. Будемо чекати її появи з нетерпінням.
Тактика для екстремалів.
Серед величезної кількості інвестиційних проектів непросто зробити правильний вибір. Справа в тому, що на кожному етапі грошових вкладів, інвестор керується вибраними ним стратегією і цілями, що також ускладнює завдання вибору. Тому тактика вибору HYIP-программ і стратегія інвестування - речі практично взаємозв'язані і нероздільні.
Стежачи за рейтинговими сайтами вибираються програми, які відкрилися 1-3 дні тому, з відсотком - 2-5 в день, з автоматизованою системою розрахунку (тобто з купленими скриптами). Набираємо таких програм 5-8 штук і розподіляємо серед них 80-100 доларів ...
Погодьтеся, навіть скаммер, який купив скрипт HYIP за 200-300 баксів не почне закриватися поки не окупить витрати ... і тут головне встигнути вкласти відразу ж після відкриття програми. Навіть якщо одна з програм звалиться, втрати складуть 10-15% від всієї суми вкладу.
Незабаром створюється резервний фонд у розмірі 70 доларів спеціально для таких випадків. Програма закрилася - втратив 8 доларів з 100 - шукаємо подібну ...
За статистикою програми з високим відсотком (3-5) існують в середньому півтора місяці. Головне ніколи не вкладати все в одне ... по 20-30 доларів у декілька проектів.
Висновки:
- Постійно стежимо за рейтингами HYIP англо- і російськомовними.
- Відстежуємо тільки знов відкрилися, за допомогою сервісу "whois" на http://www.nic.com
- Відсоток має бути не вище 5.
Недоліки:
- Програма може окупитися за 5-10 днів (а з великим відсотком і того менше) і закритися, що трапляється нерідко: Тому тактика і називається - для екстремалів.
- Ніяких реінвестицій! А значить, немає поступового довгострокового накопичення капіталу, тому ця тактика більше для новачків, у яких капітал ще не накопичений.
Тактика обачності.
Сума накопичених грошей на певному етапі стає "порядною" і кожен інвестор прагнути до стабільності в її накопиченні. І тут виникає потреба в якомусь більш-менш надійному проекті.
Такі проекти є. І для їх вибору вже недостатньо рейтингових систем - потрібен форум, а краще декілька форумів.
Ось деякі критерії відбору HYIP-проектів:
1. Рік роботи не показник надійності, хоча щось вже означає. Значить, що може і кидали, але вже дуже серйозно настроєні і кинуть тоді коли накопичать певну суму. Це просто гра "хто раніший": ти знімеш або вони кинуть (всі серйозні або колишні серйозні проекти задовольняють цим критеріям).
2. Форум у проекту бути зобов'язаний. Хоча це тільки показує те, що налаштовані люди серйозно, і тільки. Просто одного дня на форумі всі дізнаються, що на жаль - вибачайте. А до того як кинутий, Вам може разлюбезно відповідати практично чуть-не сам організатор проекту.
3. Атестати всякі, відгуки різні всяких поважаних і т.п. В принципі атестати є у багатьох, відгуки - це просто реклама. Але це взагалі майже нічого не значить.
4. Рівень дизайну сайту. Знову ж таки показує тільки серйозність. У всіх сайтів нормальний дизайн і явно над сайтами працювали (за рідкісним винятком).
5. Інша інформація на сайті, типу: навчання, залучення всяких трейдерів з боку. Ціни їй немає, коли вона перевірена.
6. Кількість вкладників. В принципі рівносильно п.1. Чим довше працює проект, тим більше вкладників і більше позитивних відгуків.
Висновки:
- Чим менше відсоток, тим довше живе проект.
- Надійних проектів в природі не існує, але є проекти надійніше інших.
- Проект до 2% може протягнути більше одного року.
Тактика диверсифікації ринку
Тактика вибору HYIP-программ по методу розподілу проектів за видами діяльності, так кожна інвестиційна програма діє на певному ринку.
Є такі види ринків на яких працюють HYIP-проекти:
1. Forex
2. Акції (запаси)
3. Нерухоме майно / власність
4. Спортивний беттінг (парі)
5. Forex ринковий беттінг
6. Професійні Азартні ігри
7. Об'єднані програми - Пули
8. Арбітражний беттінг
При падінні ринку Forex - всі програми, що працюють з валютними котируваннями, терплять крах. Тактика диверсифікації ринків приведе до прибутку від інших HYIP, що не працюють з валютною біржею. Вибір таких проектів має значення при вкладенні значних сум. Дуже корисна для грамотного складання стійкого портфеля інвестицій.
Застереження!
В Інтернет-інвестуванні тільки одне ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО можна прийняти за аксіому - В інвестуванні відсутнє поняття надійності.
Навіть перевірені і переперевірені проекти закриваються.
У кожного проекту є також свої цілі і розроблена стратегія, і коли цілі досягнуті, він закривається. Цей процес неминучий.
І коли проект відповідає всім критеріям, це зовсім нічого не означає. Практика показує, що HYIP-програма може мати телефон, П.І.Б. і фізичну адресу і при цьому закритися. Правда в такому випадку - це може вилитися в тривалий судовий процес і т.д., але навряд чи це може змінити головне правило.
Годує тактика.
При створенні власного інвестиційного портфеля 50% коштів Ви вносите до проектів з високим відсотком і за рахунок цього постійно поповнюєте проекти з низьким відсотком. При цьому відбувається стрімке нарощування капіталу в стабільних проектах. Через певний період Ви знімаєте вклади з високопроцентних програм і перекладаєте в інших і знову нарощуєте капітал в стабільних проектах.
При цьому рекомендується, на початкових етапах, зняти первинний внесок і працювати тільки з грошима, заробленими на фондах!
Тактика комплексного підходу.
Вироблений свого роду check-list, за допомогою якого можна приймати рішення - вкладати чи ні. Звичайно, це не забезпечує 100%, але, певною мірою, метод виправданий.
1. Рекомендується вкладати кошти тільки в таку програму, яка дозволяє робити виведення основного капіталу не пізніше ніж через місяць. Не вкладати в програму, яка затримує виведення профита. Найкраще - мати можливість виведення профита щонеділі.
2. Не рекомендується зв'язуватися з програмою яка пропонує щоденне виведення доходу на рахунок e-gold, яким би не був відсоток (інша справа, якщо дохід поступає щодня, але на внутрішній рахунок).
3. Не вкладати в програми старше 3 місяців, тому звичайний термін їх життя - близько 2 міс.
4. Не вкладати в програми у якої вебсайт виглядає жахливо, у якої немає функції автоматичного зв'язку з e-gold (або інший платіжною системою), виходячи з того, що якщо власник програми присвятив свої кошти і час хорошому дизайну і програмуванню, то він не збирається швидко зникнути.
5. Ніколи не вкладати в програму, яка не має захисту (https) хоч би для логіна. Відсутність захисту сайту говорить про те, що адміністратор не піклується про своїх клієнтів. Не рекомендується працювати з програмою, яка розміщена на безкоштовному домені.
6. Завжди перевіряти програму через WHOIS. Фальшива інформація про себе не є великою проблемою.
7. Перевіряти контактні адреси. Чи не прийнятно, якщо адреса закладена через безкоштовний поштовий сервіс. Перш ніж вкладати, Зв'язатися з адміністратором програми. Добре, якщо він відповість швидко. Якщо ні - ми йдемо. Якщо сайт має форум (board) порівняти листування "клієнт - адміністратор", звертаючи увагу на проходження часу в проміжок "питання - відповідь".
8. Останній пункт, але найважливіший. Бажано мати свою базу даних по HYIPs. По ній оцінюється програма на додаток до WHOIS: хостинг, дизайн, текст і т.п. За допомогою цього прийому легко виявити "дешеві", що повторюються, з їх адміністраторами.
Кінцеве виконання вищезгаданих рекомендацій не забезпечить Вам 100-процентного успіху.
Переваги:
- Тактика дуже зручна при короткостроковому вкладенні великих сум.
|